تماس با ما
تاریخچه بیمارستان

این مرکز در سال 1302 و تحت سرپرستی شهرداری همدان فقط برای پذیرش بیماران روانپزشکی تاسیس گردید و جزء یکی از اولین بیمارستانهای اختصاصی روانپزشکی کشور می باشد . از سال 1324 با حضور وقبول مسئولیت اداره بیمارستان توسط پزشکی علاقمند در حوزه کاری روانپزشکی بنای بیمارستان مورد مرمت و توسعه قرار گرفت ودر سال 1335 طبق موافقت نامه ای بین وزارت کشور و وزارت بهداری مسئولیت بیمارستان به وزارت بهداری واگذار شد ودر آن سالها بود که رسماً به مرکز روانپزشکی بوعلی تغییر نام یافت .

این مرکز با توجه به قدمت ساختمانهای آن با طول عمر بیش از نیم قرن تا حدود سالهای 1350 به کار خود ادامه داد تا اینکه زمینی همجوار بیمارستان با وسعت 31000 متر مربع خریداری واز سال 1352 عملیات ساخت با زیر بنای حدود 16000 متر مربع در دوطبقه با پیش بینی 5-4 بخش روانپزشکی با ظرفیت 200 تخت وسایر قسمتها نظیر کاردرمانی ،روانشناسی ،گفتار درمانی واداری آغاز ودر سال 1364 اتمام و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در سال 1368 بر اساس تصمیمات متخذه سازمان منطقه ای بهداری همدان همسو با تصمیمات وزارت بهداشت مبنی بر وجود بخشهای روانپزشکی دربیمارستان عمومی جهت تغییر نگرش مردم ، این مرکز از حالت اختصاصی خارج وتحت عنوان بیمارستان سینا با حفظ موجودیت بخشهای روانپزشکی واضافه شدن بخشهای دیگر به یک بیمارستان عمومی تبدیل شد .

در سال 1383 به همت خیری والامقام بنام حاج محمد علی فرشچیان با تخریب بیمارستان قدیم روانپزشکی وانضمام فضا های دیگر از جمله نقلیه دانشگاه علوم پزشکی همدان عملیات ساخت بیمارستان جدید در فضای بالغ بر 21000 متر مربع وزیر بنای 11000 متر مربع آغاز ودر اردیبهشت سال 1386 افتتاح گردید و به پاس خدمات این خیر محترم در این سال بیمارستان سینا به بیمارستان فرشچیان تغییر نام یافت .

در سال 1387 با پیگیرهای مستمر مسئولین این مرکز بخش اتاق عمل با ظرفیت 3 اتاق عمل و واحد های جنبی ساخته و افتتاح گردید

هم اکنون این مرکز با بخشهای درمانی که شامل: ( بخشهای روانپزشکی زنان، مردان1و2، اطفال و سالمندان، بخش عفونی، بخش داخلی، بخش ICU (عفونی و جنرال)، بخش مسمومیت، بخش جراحی چشم پزشکی، بخش اورژانس، بخش پوست و اتاق عمل پوست) و واحدهای پاراکلینیکی که شامل : رادیولوژی، CT scan، سونوگرافی، آزمایشگاه، پاتولوژی،گفتار درمانی، ECT و روانشناسی به حیات خود ادامه میدهد .

تاریخ به روز رسانی:
1400/11/29
تعداد بازدید:
119
Powered by DorsaPortal